Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLIGUE 1Πρώτη νίκη για Μονπελιέ με σούπερ ανατροπή επί της Λοριάν!

Πρώτη νίκη για Μονπελιέ με σούπερ ανατροπή επί της Λοριάν!

Την πρώτη νίκη της σεζόν πανηγύρισε η Μονπελιέ το απόγευμα της Κυριακής (22/8) και μάλιστα με εντυπωσιακή ανατροπή, επικρατώντας 3-1 της Λοριάν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Ligue 1. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 9 (!) παίκτες λόγω των αποβολών των Μέντες και Χέργκουλτ στο 86′ και 90+2′ αντίστοιχα.

Η Λοριάν άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με αυτογκόλ του Μπερτό. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και αφού ισοφάρισαν αρχικώς με τον Σαβανιέ στο 50′, ο Μαβιντιντί οκτώ λεπτά αργότερα έφερε τούμπα το ματς. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 83ο λεπτό με τέρμα του Ντελόρ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, Μπορντό και Ανζέ έμειναν στο 1-1. Οι «Γιρονδίνοι» προηγήθηκαν στο 10′ με τον Μάρα, με την απάντηση των φιλοξενούμενων να έρχεται λίγο πριν την ανάπαυλα με τον Τόμας (38′).

Έτσι, η Μπορντό παρέμεινε χωρίς νίκη μετά το πέρας τριών αγωνιστικών, σε αντίθεση με την Ανζέ που σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα αήττητη έως τώρα στη σεζόν!