Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLIGUE 1Πήρε το… εξάποντο με την Νις και κουνάει σεντόνι η Μάρσειγ!

Πήρε το… εξάποντο με την Νις και κουνάει σεντόνι η Μάρσειγ!

Η Μαρσέιγ κέρδισε την Νις με 2-1 στο ντέρμπι της Μεσογείου για την 29η αγωνιστική της Ligue 1 και την προσπέρασε κατά τρεις βαθμούς, στην μάχη για την δεύτερη θέση πίσω από την Παρί Σεν Ζερμέν, που οδηγεί στο Champions League.

Οι Φωκαείς πήραν κεφάλι στο σκορ με το πέναλτι που κέρδισε ο Ουντέρ μετά από συνεργασία με τον Παγέ στο 45’ και μετουσίωσε σε γκολ ο… καυτός Μίλικ, κάνοντας το 1-0 στο τέταρτο λεπτό του επιπλέον χρόνου, με το έβδομο φετινό του τέρμα!

Η Μαρσέιγ κλείδωσε την νίκη με τον Μπακαμπού να σκοράρει με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, μετά από σέντρα-ασίστ υπ’ αριθμόν τέσσερα του Γκέρσον, πετυχαίνοντας το 2-0 στο 89ο λεπτό.

Το μόνο που κατάφεραν οι Νικαιώτες ήταν να μειώσουν, με το τέρμα του Λεμινά στο… 92’.