Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLIGUE 1Ο superman Εμπαπέ πέτυχε χατ-τρικ μέσα σε 11 λεπτά

Ο superman Εμπαπέ πέτυχε χατ-τρικ μέσα σε 11 λεπτά

Το ματς απέναντι στην Κασέλ ήταν ιστορικό για τον Κιλιάν Εμπαπέ αφού φόρεσε για πρώτη φορά το περιβραχιόνιο του αρχηγού σε αγώνα της Παρί και φρόντισε να συνδυάσει αυτό το γεγονός με ένα επιθετικό κρεσέντο.

Ο κανονιέρης των πρωτευουσιάνων είχε άγριες διαθέσεις και το έδειξε από το πρώτο 45λεπτο, αφού βρήκε τρεις φορές το δρόμο προς τα δίχτυα και μάλιστα μέσα σε διάστημα μόλις 11 λεπτών.

Στο 29′ έγραψε το 0-1 μετά από ασίστ του Μέντες, στο 35ο λεπτό διαμόρφωσε το 0-3 (είχε προηγηθεί το 0-2 από τον Νεϊμάρ στο 34′ από δική του ασίστ) με ψηλοκρεμαστό πλασέ μετά από βαθύ γέμισμα του Ντανίλο ενώ στο 40′ έγραψε το 0-4 για την ομάδα του Κριστόφ Γκαλτιέ με πλασέ έπειτα από ωραία κάθετη πάσα του Βιτίνια.