Aθλητικά NέαNίκη μετά από δύο μήνες για Μονακό με υπογραφή Σεσκ

Nίκη μετά από δύο μήνες για Μονακό με υπογραφή Σεσκ

Με τους Γκολόβιν και Σεσκ Φάμπρεγας να σκοράρουν, η Μονακό επικράτησε 2-1 της Τουλούζ και πήρε το πρώτο της τρίποντο μετά τις 4/12. Ο Γκολόβιν έβαλε μπροστά στο σκορ την γηπεδούχο στο 15ο λεπτό, αλλά ο Ζιλιέν είχε την απάντηση στο 20’.

Ο Σεσκ Φάμπρεγας είχε τη λύση στο 62’ για να χαρίσει τη νίκη στους Μονεγάσκους στο 62’. Με τη νίκη αυτή που ήταν η 4η στο πρωτάθλημα η Μονακό έφτασε τους 18 πόντους και ισοβαθμεί με την Αμιάν στην προτελευταία θέση.

Στα άλλα δύο παιχνίδι που έγιναν το βράδυ, η Ανζέ με γκολ του Μπαοκέν στο 27ο λεπτό νίκησε τη Ντιζόν, ενώ η Ρεν ανέβηκε 8η με την επικράτηση της απέναντι στην Αμιάν με γκολ του Ζεφάν στο 82ο λεπτό.