Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLIGUE 1Γκέλα ολκής για τη Μαρσέιγ με την προτελευταία Μετς!

Γκέλα ολκής για τη Μαρσέιγ με την προτελευταία Μετς!

Την «πάτησε» από τη Μετς η Μαρσέιγ!

Οι Μασσαλοί έπαιζαν με παίκτη παραπάνω από το 56’, αλλά το δεν το εκμεταλλεύτηκαν, μένοντας στο 0-0 στο «Βελοντρόμ» απέναντι στην προτελευταία ομάδα της βαθμολογίας!

Ιδιαίτερα ζωηρό ήταν το πρώτο ημίχρονο με πολύ καλό ρυθμό και ευκαιρίες εκατέρωθεν. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν και δύο δοκάρια, ενώ οι Μασσαλοί ένα, αλλά σκορ δεν υπήρξε.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και συγκεκριμένα στο 56’, η Μετς έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Ζέμερσον αντίκρισε την κόκκινη κάρτα (με τη συμβολή του VAR), ύστερα από ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Παγέ.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι γηπεδούχοι έγιναν πολύ πιεστικοί, πατώντας συνεχώς στην αντίπαλη περιοχή και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Ωστόσο, η μπάλα δεν κατέληγε στα δίχτυα και έπειτα από 99 λεπτά (9 λεπτά ήταν οι καθυστερήσεις) έμεινε το 0-0 μέχρι τη λήξη.