Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLIGUE 1Γαλλία (4η Αγωνιστική): Έγινε του... αυτογκόλ

Γαλλία (4η Αγωνιστική): Έγινε του… αυτογκόλ

Η Ανζέ πέρασε, έστω και προσωρινά, στην κορυφή του Σαμπιονά, έπειτα από τη νίκη της με 2-0 επί της Ρεν, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική. Περιμένοντας το ντεμπούτο του Λιονέλ Μέσι με τη φανέλα της Παρί Σεν Ζερμέν, η Ανζέ του Ζεράλδ Μπατίκλ, εκμεταλλεύτηκε την αποβολή του Λοϊκ Μπαντέ στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, πετυχαίνοντας δυο γκολ στην επανάληψη.

Το πρώτο «τρίποντο» στη φετινή Ligue 1 πανηγύρισε η Στρασμπούρ που επιβλήθηκε 3-1 της Μπρεστ ενώ με το ίδιο σκορ, 2-2, ολοκληρώθηκαν οι αναμετρήσεις της Κλερμόν με τη Μετς στο «Γκαμπριέλ Μοντπιέντ» και της Λανς με τη Λοριάν στο «Μπολάρ-Ντελελί». Αξιοσημείωτο στατιστικό, τα τέσσερα αυτογκόλ που έχουν σημειωθεί ήδη στα παιχνίδια της Κυριακής!