Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLIGUE 1«Χρυσός» Σαΐντ… λύτρωσε τη Λανς!

«Χρυσός» Σαΐντ… λύτρωσε τη Λανς!

Σημαντική βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Λανς, καθώς επικράτησε 1-0 της Ρεν και έτσι πανηγύρισε την πρώτη της νίκη έπειτα από έξι σερί απώλειες στη Ligue 1.

Ο ήρωας των νικητών ήταν ο Σαΐντ με το γκολ που σημείωσε στο 89’, έχοντας περάσει ως αλλαγή στο 70’. Από την άλλη, για την ομάδα της Βρετάνης αυτή ήταν η τρίτη σερί ήττα, που την κράτησε στους 31 βαθμούς. Στους 30β. ανέβηκε η Λανς.

Το πρώτο ημίχρονο του ματς είχε λιγοστές καλές στιγμές και μοιραία έμεινε στο 0-0. Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι έγινε λίγο πιο… ζωηρό, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν με τον Λαμπόρντ στο 59’, αλλά το γκολ να μην μετρά ως οφσάιντ.
Ωστόσο, η Λανς κατάφερε ξανά να βρει δίχτυα και αυτή τη φορά με τον Σαΐντ στο 89ο λεπτό, που ήταν αρκετό για τον πάρει τη νίκη.