Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLIGUE 1Απότομη προσγείωση για τη Λιόν στη Βρετάνη

Απότομη προσγείωση για τη Λιόν στη Βρετάνη

Η Λιόν μπορούσε να πιάσει τις Παρί Σεν Ζερμέν και Μαρσέιγ στην κορυφή της Ligue 1, ωστόσο η εξ αναβολής αναμέτρηση με τη Λοριάν για τη 2η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος εξελίχτηκε σε… εφιάλτη.

Οι «λιονέ» ηττήθηκαν 3-1 στη Βρετάνη, χάνοντας για πρώτη φορά φέτος, με αποτέλεσμα να παραμείνουν στην 4η θέση – ισοβαθμώντας, πλέον, με τους νικητές.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με γκολ του Λε Φε μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα, με την ομάδα του Πίτερ Μπος να βρίσκει την ισοφάριση με τον Λακαζέτ στο 28′.

Παρ’ όλα αυτά, η Λοριάν πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Μοφί πέντε λεπτά αργότερα, με τον Ουατάρα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 49′.