Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGAΒαγιαδολίδ-Βαλένθια 1-0: Ο Λάριν «καθάρισε» στο ντεμπούτο του

Βαγιαδολίδ-Βαλένθια 1-0: Ο Λάριν «καθάρισε» στο ντεμπούτο του

Η Βαγιαδολίδ νίκησε με 1-0 την Βαλένθια στο «Χοσέ Θορίγια» για την 19η αγωνιστική της La Liga. Το χρυσό γκολ σημείωσε στο 90ο λεπτό ο Λάριν, στο ντεμπούτο του, με ωραίο σουτ μετά από εξαιρετική σέντρα του Ματσίς.

Ένα γκολ που άξιζε η Βαγιαδολίδ στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και ήταν πολύ καλύτερη και δημιούργησε πολλές φάσεις στην εστία της Βαλένθια, που είχε «ήρωα» τον τερματοφύλακα της, Γιόργκι Μαμαρντασβίλι.

Η Βαγιαδολίδ έπιασε στους 20 βαθμούς την Βαλένθια η οποία είναι πλέον με μόλις μία νίκη στα 10 τελευταία ματς.