Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGAΤα σοκαριστικά κακά νούμερα του Γκριεζμάν με Ατλέτικο

Τα σοκαριστικά κακά νούμερα του Γκριεζμάν με Ατλέτικο

Απογοητευτική είναι η μέχρι τώρα παρουσία του Αντουάν Γκριεζμάν στη δεύτερη θητεία του στην Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο Γάλλος φορ όχι απλώς δεν θυμίζει σε τίποτα τον παίκτη της πρώτης θητείας στους «ροχιμπλάνκος», αλλά εμφανίζεται ακόμη χειρότερος και από το κακό του πέρασμα από την Μπαρτσελόνα.

Στην ήττα με 1-0 από την Αλαβές έδωσε συνέχεια στις άχρωμες και άοσμες εμφανίσεις του. Πλέον σε επτά εμφανίσεις και συνολικά 305 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο, μετρά το απόλυτο μηδέν σε γκολ, ασίστ, σουτ στο στόχο, δημιουργία μεγάλων ευκαιριών και εύστοχες σέντρες.

Είναι χαρακτηριστικό πως η Ατλέτικο στα 305 λεπτά συμμετοχής του 30χρονου άσου δεν έχει πετύχει ούτε ένα γκολ, ενώ στα 415 που εκείνος δεν έχει αγωνιστεί η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε έχει σκοράρει εννιά φορές.