Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGAΝέα «γκέλα» για την Μπαρτσελόνα, σκόνταψε στην Παμπλόνα! (vid)

Νέα «γκέλα» για την Μπαρτσελόνα, σκόνταψε στην Παμπλόνα! (vid)

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι η Μπαρτσελόνα! Η ομάδα του Τσάβι ήρθε 2-2 με την Οσασούνα και έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει την εξάδα.

Ο Νίκο στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους «μπλαουγκράνα», με τους γηπεδούχους να έχουν άμεση αντίδραση και δυο λεπτά αργότερα να φέρνουν το ματς στα ίσα με τον Γκαρθία. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στην ανάπαυλα.

Η Μπαρτσελόνα μπήκε αποφασισμένη στο δεύτερο μέρος, με τον Εζαλζουλί στο 49ο λεπτό να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του Τσάβι. Το ματς ήταν ισορροπημένο στην συνέχεια, με την Οσασούνα να γλυτώνει την ήττα στο 86’ όταν ο Άβιλα έκανε το 2-2, σώζοντας την ομάδα του από την ήττα και διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Έτσι η Μπαρτσελόνα παρέμεινε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, χάνοντας την ευκαιρία να πλησιάσει την εξάδα.