Aθλητικά Nέα«Κηδεία» και με ανατροπή από την Τζιρόνα στη Ρεάλ! (vid)

«Κηδεία» και με ανατροπή από την Τζιρόνα στη Ρεάλ! (vid)

Θύμα μιας τεράστια έκπληξης έπεσε η Ρεάλ Μαδρίτης. Στο παιχνίδι που άνοιξε το σημερινό πρόγραμμα της Πριμέρα Ντιβισιόν γνώρισε την ήττα 2-1 στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» από την Τζιρόνα αν και είχε ανοίξει το σκορ, στο 25ο λεπτό.

Το γκολ του Κασεμίρο όμως δεν στάθηκε αρκετό για να πανηγυρίσουν οι Μαδριλένοι την νίκη, καθώς τα πράγματα άλλαξαν στη συνέχεια.

Οι παίκτες της Τζιρόνα στο 65ο λεπτό με τον Στουάνι ισοφάρισαν σε 1-1 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Περίπου δέκα λεπτά αργότερα (75’) ο Πόρτου έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους οι οποίοι το διατήρησαν μέχρι και το τέλος.