Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGA«Καθάρισε» από το ημίχρονο τη Βαγιαδολίδ η Ατλέτικο!

«Καθάρισε» από το ημίχρονο τη Βαγιαδολίδ η Ατλέτικο!

Ένα ημίχρονο της έφτανε! Η Ατλέτικο Μαδρίτης χτύπησε στο πρώτο 45λεπτο και «καθάρισε» από νωρίς τη Βαγιαδολίδ (3-0) για να επιστρέψει στις νίκες.

Στο 18ο λεπτό ο Μοράτα άνοιξε το σκορ, για να έρθει ο Γκριεζμάν στο 23’ να κάνει το 2-0. Πριν καν συμπληρωθεί το μισάωρο και συγκεκριμένα στο 28’ ο Ερμόσο έγραψε το 3-0 στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με τεράστιο προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βαγιαδολίδ δεν μπορούσε να αντιδράσει και να σκοράρει κάποιο γκολ, με την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε να παίρνει μια σημαντική νίκη και να μένει στην 4η θέση με 31 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.