Aθλητικά NέαΚάντιθ – Σεβίλλη: Τρομερή ανατροπή μετά το 90'

Κάντιθ – Σεβίλλη: Τρομερή ανατροπή μετά το 90′

Η Κάντιθ προηγήθηκε, αλλά η Σεβίλλη παρά την κούρασή της από το Σούπερ Καπ Ευρώπης, γύρισε εμφατικά το ματς στις καθυστερήσεις.

Ηταν το πρώτο παιχνίδι της για φέτος στη La Liga και μάλιστα κουβαλούσε σοβαρή κούραση από την Πέμπτη και το Σούπερ Καπ Ευρώπης που κρίθηκε στην παράταση. Ωστόσο, η Σεβίλλη βρήκε τη δύναμη να πάρει το ματς με την Κάδιθ και μάλιστα στις καθυστερήσεις με ανατροπή (1-3). Οι νεοφώτιστοι προηγήθηκαν με τον Σάλβι (48′), αλλά ο Ντε Γιονγκ ισοφάρισε (65′) και στο 90’+1′ εμφανίστηκε ο Μουνίρ. Πρώτα σκόραρε και στο 90’+6′ χάρισε το τρίτο γκολ των Σεβιγιάνων στον Ράκιτιτς.

Την ίδια στιγμή χωρίς νικητή έληξε το Βαγιαδολίδ-Θέλτα, με τους γηπεδούχους να σώζουν τον βαθμό, ισοφαρίζοντας. Ο Ιάγο Ασπας (44′) έδωσε προβάδισμα στους Γκαγιέγος και ο Γκουαρδιόλα με πέναλτι (66′) έδωσε τον πρώτο βαθμό στη Βαγιαδολίδ.