Κακή αρχή για την Βιγιαρεάλ (vid)

Με το… αριστερό ξεκίνησε το εφετινό πρωτάθλημα η Βιγιαρεάλ η οποία ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Γρανάδα σε παιχνίδι της πρεμιέρας της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Έχοντας στο μυαλό τους την εξέλιξη του τελικού του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ οι παίκτες του «κίτρινου υποβρυχίου» ξεκίνησαν με μεγάλη διάθεση στον αγώνα. Έχασαν ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο 45λεπτο αλλά ούτε το σουτ του Ντία, ούτε η κεφαλιά του Μορένο βρήκαν στόχο.

Η Βιγιαρεάλ είχε άλλη μια μεγάλη ευκαιρία στο 65ο λεπτό με τον Τριγκέρος αλλά το σουτ του έστειλε τη μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια. Γενικότερα όλες οι προσπάθειες των παικτών του Έμερι δεν είχαν αποτέλεσμα με τους αντιπάλους τους, αυτούς της Γρανάδα να κοιτούν να κρατήσουν το «μηδέν».

Στο 82ο λεπτό ο Φόιθ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάνοντας δυσκολότερο το έργο των γηπεδούχων να σπάσουν την άμυνα της Γρανάδα.