Aθλητικά NέαΦοβερό θρίλερ στο Βαλένθια-Σοσιεδάδ και 1-1 στο… 101’!

Φοβερό θρίλερ στο Βαλένθια-Σοσιεδάδ και 1-1 στο… 101’!

Ποδοσφαιρικό θρίλερ με σπάνια εναλλαγή συναισθημάτων και κατάληξη εκτυλίχθηκε στο «Μεστάγια»! Σε ένα ροκ παιχνίδι που χρειάστηκε να φτάσει στο… 11ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σοσιεδάδ «έκλεψε» ανέλπιστο πόντο από τη Βαλένθια (1-1).

Έχοντας προηγηθεί από το 58’ με τον Γκαμεϊρό, οι «νυχτερίδες» είχαν την ευκαιρία στο 95’ να σφραγίσουν οριστικά την πρώτη τους νίκη στην Primera Division. Ο ίδιος παίκτης ωστόσο αστόχησε σε πέναλτι (στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ) και η τιμωρία από τον περιβόητο νόμο του ποδοσφαίρου ήταν κάτι παραπάνω από οδυνηρή.

Διότι στο 98’ ο Κοκλέν έκανε χέρι, ο διαιτητής έδειξε την παράβαση (αποβάλλοντας παράλληλα και τον αμυντικό των γηπεδούχων) και ο Ογιαρθάμπαλ έγραψε με ατσάλινη ψυχραιμία από τη βούλα το τελικό σκορ.