Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGAΧαλάστρα στη Βαλένθια έκανε η Βαγιεκάνο

Χαλάστρα στη Βαλένθια έκανε η Βαγιεκάνο

Άλλη μια φορά η Βαλένθια δεν καταφέρνει να πανηγυρίζει τη νίκη στις τελευταίες αγωνιστικές. Οι «νυχτερίδες» ήρθαν ισόπαλες 1-1 με τη Ράγιο Βαγιεκάνο στο Μεστάγια, και έτσι έχει μόνο ισοπαλίες στις τελευταίες της τρεις αναμετρήσεις με αποτέλεσμα να πέσουν στην 9η θέση στη βαθμολογία.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Σολέρ αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και στο 64ο λεπτό ο Παλαθόν έκανε τη «χαλάστρα» σκοράροντας για τη Βαγιεκάνο.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον σημαντικό βαθμό της ισοπαλίας μένοντας στην 5η αγωνιστική της Πριμέρα. Στο πρώτο χρονικό ματς της ημέρας η Θέλτα επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Αλαβές με τον Μίνα να σκοράρει στο 11ο λεπτό. Ο Χοσέλου στο 21’ έκανε το 1-1 για την Αλαβές ενώ στο 70ο λεπτό η Θέλτα με τον Ασπας έκανε το 2-1 αν και αρχικά έχασε το πέναλτι.