Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGAAντεξε η Σοσιεδάδ, χαμένη ευκαιρία για Βαλένθια

Aντεξε η Σοσιεδάδ, χαμένη ευκαιρία για Βαλένθια

Τρίτη στη σειρά απώλεια για τη Σοσιεδάδ! Οι Βάσκοι δεν κατάφεραν να νικήσουν ούτε την ντεφορμέ Βαλένθια στο «Ανοέτα», μένοντας στο 1-1 παρότι μάλιστα είχαν προηγηθεί αλλά έπαιξαν για πάνω από μια ώρα με παίκτη λιγότερο και στο φινάλε… γλίτωσαν και την ήττα.

Η Σοσιεδάδ προηγήθηκε από νωρίς, όταν στο 10’ ο Γκιγιαμόν έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι επτά λεπτά αργότερα έμειναν με παίκτη λιγότερο, αφού ο Ελουστόντο αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες.

Ο Λίνο στο 25’ ισοφάρισε για τη Βαλένθια, κάνοντας το 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρχε κάποιο γκολ, παρά τη μεγάλη πίεση των φιλοξενούμενων και οι δυο ομάδες πήραν από έναν βαθμό.
Κάπως έτσι, η Σοσιεδάδ παρέμεινε στην 6η θέση με 23 βαθμούς, ενώ η Βαλένθια στην 11η με 12 πόντους.