Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαEUROPA LEAGUEΤρομερή ανατροπή του Άγιαξ, «τούμπαρε» τη Λιλ μέσα σε δύο λεπτά στο τέλος (vid)

Τρομερή ανατροπή του Άγιαξ, «τούμπαρε» τη Λιλ μέσα σε δύο λεπτά στο τέλος (vid)

Με το 1,5 πόδι στους «16» του Europa League είναι ο Άγιαξ!

Σε ένα ματς με χιτσκοκικό φινάλε, ο «Αίαντας» έχανε 1-0 από τη Λιλ έως το 87′, αλλά με τον Τάντιτς να σκοράρει από τα 11 βήματα σε εκείνο το σημείο και τον Μπράιαν Μπρόμπι να βρίσκει δίχτυα δύο λεπτά μετά, έφυγε με τεράστιο διπλό-πρόκρισης από τη Γαλλία, 1-2!

Το παιχνίδι, πάντως, ήταν πολύ κακό στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο και ειδικά στο τέλος έγινε… χαμός!

Στο 65′, ο Μαϊνιάν είπε «όχι» σε σουτ του Τάνιτς και στην επαναφορά ο Άλβαρες έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της Λιλ, ενώ στο 72′ ο Ταλιαφίκο έκανε τραγικό λάθος και ο Γουεά έκλεψε και πλάσαρε από κοντά για το 1-0 των Γάλλων, για να ακολουθήσει η μεγάλη ανατροπή των Ολλανδών μέσα σε ένα δίλεπτο στο τέλος.