aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Ένα μικρό… Champions League απόψε το Europa

Άκρως ενδιαφέρουσες και αμφίρροπες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα του Europa League, για την 3η αγωνιστική, μετά το καυτό διήμερο στο Champions League.

Οι αγώνες που θα πραγματοποιηθούν απόψε θυμίζουν λίγο την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, ενώ το ενδιαφέρον στρέφεται και σε άλλα ματς πέρα από το πολύ σημαντικό του Ολυμπιακού στη Φρανκφούρτη.

Συγκεκριμένα, στην Πράγα η τοπική Σπάρτα υποδέχεται την Λιόν. Στο Αϊντχόφεν, η ομώνυμη ομάδα φιλοξενεί την Μονακό και για τον ίδιο όμιλο, η Στουρμ Γκρατς παίζει με την Σοσιεδάδ.

Στην Ιταλία, η Νάπολι υποδέχεται την Λέγκι Βαρσοβίας, ενώ για τον 4ο όμιλο του Ολυμπιακού υπάρχει επίσης το Φενερμπαχτσέ-Αντβέρπ.

Στη Ρώμη, η Λάτσιο σε μία… ματσάρα από τα παλιά αναμετράται με την Μαρσέιγ και για τον ίδιο όμιλο η Λοκομοτίβ παίζει με τη Γαλατασαράι.

Ενδιαφέρουσα η συνάντηση Μίντιλαντ και Ερυθρού Αστέρα στη Δανία, ενώ μνήμες… Champions League φέρουν τα Μπέτις-Λεβερκούζεν και Ραπίντ Βιέννης-Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Σπάρτα Πράγας-Λιόν (22:00)
Ρέιντζερς-Μπρόντμπι (22:00)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αϊντχόφεν-Μονακό (22:00)
Στουρμ Γκρατς-Σοσιεδάδ (22:00)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Σπαρτάκ Μόσχας-Λέστερ 3-4
Νάπολι-Λέγκια Βαρσοβίας (22:00)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Φενερμπαχτσέ-Αντβέρπ (19:45)
Αϊντραχτ Φρανκφούρτης-Ολυμπιακός (22:00)

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Λάτσιο-Μαρσέιγ (19:45)
Λοκομοτίβ Μόσχας-Γαλατασαράι (22:00)

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Λουντογκόρετς-Μπράγκα (19:45)
Μίντιλαντ-Ερυθρός Αστέρας (19:45)

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Σέλτικ-Φερεντσβάρος 2-0
Μπέτις-Λεβερκούζεν (19:45)

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Ραπίντ Βιέννης-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (19:45)
Γουέστ Χαμ-Γκενκ (22:00)

Η επόμενη (4η) αγωνιστική – Πέμπτη 4 Νοεμβρίου

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Λιόν-Σπάρτα Πράγας (19:45)
Μπρόντμπι-Ρέιντζερς (19:45)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Σοσιεδάδ-Στουρμ Γκρατς (19:45)
Μονακό-Αϊντχόφεν (19:45)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Λέγκια Βαρσοβίας-Νάπολι (19:45)
Λέστερ-Σπαρτάκ Μόσχας (22:00)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Ολυμπιακός-Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (19:45)
Αντβέρπ-Φενερμπαχτσέ (22:00)

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Γαλατασαράι-Λοκομοτίβ Μόσχας (19:45)
Μαρσέιγ-Λάτσιο (22:00)

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπράγκα-Λουντογκόρετς (22:00)
Ερυθρός Αστέρας-Μίντιλαντ (22:00)

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Λεβερκούζεν-Μπέτις (22:00)
Φερεντσβάρος-Σέλτικ (22:00)

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γκενκ-Γουέστ Χαμ (19:45)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Ραπίντ Βιέννης (22:00)

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ