Aθλητικά NέαΧαρακτήρα στα δύσκολα έδειξε η Πλζεν!

Χαρακτήρα στα δύσκολα έδειξε η Πλζεν!

Αποφασισμένη να τα δώσει όλα και να περάσει στην επόμενη φάση έδειξε η Βικτόρια Πλζεν. Παρά το γεγονός ότι της στράβωσε το παιχνίδι κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ, αφού έμεινε πίσω στο σκορ πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι Τσέχοι κατάφεραν να αντιδράσουν, παίρνοντας προβάδισμα πρόκρισης.

Συγκεκριμένα στο 41’ ο Όλμο άνοιξε το σκορ με ωραίο τελείωμα στη φάση, αλλά πολύ νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο (54’), ο Περνίτς έφερε το παιχνίδι στην ισορροπία (1-1), δίνοντας νέο ενδιαφέρον. Η επιμονή των γηπεδούχων επιβραβεύθηκε στο 83’, όταν ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-1, χαρίζοντας προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του ενόψει της ρεβάνς στο Ζάγκρεμπ.