Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαEUROΆνοιξε το σκορ με «μαγική» εκτέλεση φάουλ η Δανία - Άμεση απάντηση με αυτογκόλ η...

Άνοιξε το σκορ με «μαγική» εκτέλεση φάουλ η Δανία – Άμεση απάντηση με αυτογκόλ η Αγγλία (vids)

Η Δανία προσπαθεί να κάνει τεράστια ζημιά στα «τρία λιοντάρια», έχει καταφέρει να περιορίσει πολύ την ομάδα του Σάουθγκεϊτ, να μην αφήσει τον έλεγχο του αγώνα στους… γηπεδούχους και στο 30ο λεπτό ήρθε το εκπληκτικό γκολ.

Από μακρινή εκτέλεση φάουλ με πολλή δύναμη ο Ντάμσγκααρντ νίκησε τον Πίκφορντ για το 1-0 στον δεύτερο ημιτελικό του «Γουέμπλεϊ».

Με τον Σμάιχελ ελάχιστα δευτερόλεπτα νωρίτερα να έχει κάνει τρομερή επέμβαση σε πλασέ του Στέρλινγκ, τα «τρία λιοντάρια» πέτυχαν τον στόχο τους ισοφαρίζοντας πριν φύγει το πρώτο ημίχρονο.

Ο Κέιν βρήκε με τρομερή κάθετη τον Σάκα που από δεξιά έπρεπε απλά να φτιάξει το γκολ για τον Στέρλινγκ, όμως ο Κιάερ βγήκε πρώτος στη μπάλα και άθελά του την έσπρωξε στα δίχτυα για το 1-1.