aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Διεθνή Αθλητικά Νέα | Διεθνή Ποδοσφαιρικά ΝέαCONFERENCE LEAGUEConference League: Ρόμα, Παρτιζάν και Γάνδη ψάχνουν το 3Χ3

Conference League: Ρόμα, Παρτιζάν και Γάνδη ψάχνουν το 3Χ3

Την τρίτη «στροφή» του νεοσύστατου UEFA Europa Conference League θα διανύσουμε σήμερα (21/10) το απόγευμα αλλά και το βράδυ, με την αγωνιστική να περιλαμβάνει μερικές κρίσιμες αναμετρήσεις.

Καταρχήν, η Ρόμα αλλά και οι Παρτιζάν Βελιγραδίου-Γάνδη είναι οι μόνες ομάδες, μαζί με την Κοπεγχάγη, που έχουν σημειώσει μέχρι τώρα το απόλυτο. Ήτοι δύο νίκες σε ισάριθμα ματς!

Στόχος των «τζιαλορόσι» αλλά και των ομάδων που βρίσκονται στον 2ο όμιλο δεν είναι άλλος από το να κάνουν το 3Χ3 απόψε, με την Ρόμα να φιλοξενείται για τον 3ο όμιλο στη Νορβηγία από την Μπόντο Γκλιμτ. Αντιθέτως, η Παρτιζάν υποδέχεται στο Βελιγράδι την Γάνδη, οπότε εκεί, αν υπάρξει νικητής, θα είναι μόνο ένας…

Παράλληλα, ξεχωριστή σημασία για την οικονομία του ομίλου του ΠΑΟΚ έχει και το παιχνίδι ανάμεσα στην Σλόβαν και την Λίνκολν, στην Μπαρτισλάβα, με τον «δικέφαλο του Βορρά» να μην λέει… όχι σε μια ισοπαλία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος
Ελσίνκι – Μακάμπι Τελ Αβίβ (17:30)
Αλασκέρτ – Λίντσερ (19:45)
Βαθμολογία:
Μακάμπι 4
Λίντσερ 4
Ελσίνκι 3
Αλασκάτ 0

2ος όμιλος
Ανόρθωση – Φλόρα Ταλίν (19:45)
Παρτιζάν – Γάνδη (22:00)
Βαθμολογία:
Παρτιζάν 6
Γάνδη 6
Φλόραν Ταλίν 0
Ανόρθωση 0

3ος όμιλος
Μπόντο Γκλιμτ – Ρόμα (19:45)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ζόρια Λούχανς (22:00)
Βαθμολογία:
Ρόμα 6
Μπόντο Γκλιμτ 4
ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1
Ζόρια 0

4ος όμιλος
Γιάμπλονετς – Ράντερς (22:00)
Κλουζ – Άλκμααρ (22:00)
Βαθμολογία:
Αλκμάαρ 4
Γιάμπλονέτς 3
Ράντερς 2
Εκομάξ 1

5ος όμιλος:
Φέγενορντ – Ουνιόν Βερολίνου (19:45)
Μακάμπι Χάιφα – Σλάβια Πράγας (19:45)
Βαθμολογία:
Φέγενορντ 4
Σλάβια Πράγας 3
Ουνιόν Βερολινου 3
Μακάμπι Χάιφα 1

6ος όμιλος
Κοπεγχάγη – ΠΑΟΚ (19:45)
Σλόβαν Μπρατισλάβας – Λίνκολν (22:00)
Βαθμολογία:
Κοπεγχάγη 6
ΠΑΟΚ 4
Σλόβαν Μπρατισλάβας 1
Λίνκολν 0

7ος όμιλος
Μούρα – Ρεν (19:45)
Φίτεσε – Τότεναμ (19:45)
Βαθμολογία:
Τότεναμ 4
Ρεν 4
Φίτεσε 3
Μούρα 0

8ος όμιλος:
Καραμπάκ – Καϊράτ Αλμάτι (19:45)
Βασιλεία – Ομόνοια (22:00)
Βαθμολογία:
Καραμπάκ 4
Βασιλεία 4
Καϊράτ Αλμάτι 1
Ομόνοια 1

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ