Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαBUNDESLIGAΒούτηξε την τραγιάσκα του προπονητή του για να πανηγυρίσει και τ' άκουσε (vid)

Βούτηξε την τραγιάσκα του προπονητή του για να πανηγυρίσει και τ’ άκουσε (vid)

Ο Μοντέστ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της Κολωνίας στην πρόσφατη ισοπαλία με την Ουνιόν Βερολίνου για την 11η αγωνιστική της Bundesliga.

Άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μόλις στο 7ο λεπτό και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας σκοράροντας ξανά στο 86ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 (H Ουνιόν Βερολίνου είχε αρχικά ισοφαρίσει με τον Ράϊερσον και προηγηθεί με τον Αβονί).

Στο δεύτερο τέρμα του Μοντέστ λίγα λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90, ο ενθουσιασμός του Γάλλου ήταν τόσο μεγάλος, που έτρεξε στον πάγκο, άρπαξε την τραγιάσκα του Στέφεν Μπάουμγκαρτ και χόρεψε μπροστά του καθώς εκείνος ορυόταν και τη ζητούσε πίσω!