Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαBUNDESLIGAΤσίμπησε βαθμό η Ουνιόν κόντρα στη Χόφενχαϊμ (vid)

Τσίμπησε βαθμό η Ουνιόν κόντρα στη Χόφενχαϊμ (vid)

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι, ειδικά στο πρώτο μέρος, η Χόφενχαϊμ, έχασε την ευκαιρία να ντουμπλάρει τις νίκες της, αφού ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Ουνιόν Βερολίνου.

Οι φιλοξενούμενοι με τη σειρά τους άνοιξαν το σκορ με τον Νίκο Γκίσελμαν στο 10ο λεπτό με αριστερό σουτ, για να έρθει η απάντηση με την κεφαλιά του Ακπογκούμα μετά τη σέντρα του Στίλερ. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο ημίωρο με τον Λάρσεν με δεξί σουτ μετά την ασίστ του Κράμαρικ.

Στην επανάληψη οι Βερολινέζοι κατόρθωσαν να αιφνιδιάσουν στην εκκίνηση του δευτέρου μέρους για να ισοφαρίσουν στο 47ο λεπτό με τον Αβονίγι. Αυτό το γκολ έμελλε να αποτελέσει και το τελικό σκορ, αφού καμία από τις δύο ομάδες, παρά τους χώρους που υπήρχαν, δεν μπόρεσαν να φτάσουν σε ένα ακόμα τέρμα.