Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαBUNDESLIGAΕπιστροφή στις νίκες με ανατροπή για την Κολωνία (vid)

Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή για την Κολωνία (vid)

Με πρωταγωνιστή τον Σκχιρί που σημείωσε δύο τέρματα, η Κολωνία συνέχισε την πολύ θετική πορεία της στο πρωτάθλημα, με την επικράτηση 3-1 απέναντι στην Γκρόιτερ Φιρτ. Οι «τράγοι» παρά το γεγονός πως έμειναν πίσω στο σκορ, είχαν αντίδραση και μπήκαν φουριόζοι στο δεύτερο μέρος, για να φτάσουν στην επικράτηση που τους στέλνει στους 12 βαθμούς, μετά από επτά παιχνίδια, με μοναδική ήττα από την Μπάγερν.

Ο Μεγερχόφερ στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους που πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος με αυτό το προβάδισμα.

Στη συνέχεια ωστόσο, η Κολωνία, βγήκε αποφασισμένη στο δεύτερο μέρος και πολύ γρήγορα με τέρματα του Σεμπάστιαν Άντερσον και του Σκχιρί μέσα σε πέντε λεπτά έφτασε στο προβάδισμα.

Στην εκπνοή του 90λεπτου ο Γαλλοτυνήσιος κλείδωσε τη νίκη με το 3-1, για την 3η νίκη των «Τράγων» σε επτά αγώνες.