Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαBUNDESLIGAΈπιασε την Μπάγερν στην κορυφή με «τεσσάρα» η Λεβερκούζεν

Έπιασε την Μπάγερν στην κορυφή με «τεσσάρα» η Λεβερκούζεν

Με τον Σικ να σκοράρει δύο φορές η Λεβερκούζεν πήρε τη νίκη 4-0 εκτός έδρας την Αρμίνια.

Οι φιλοξενούμενοι εμφανώς καλύτεροι, και έχοντας ένα ακόμη λόγο μετά την ήττα της Μπάγερν, κατάφεραν να πάρουν εύκολα τους τρεις βαθμούς της νίκης και να πιάσουν έτσι στην κορυφή της Μπουντεσλίγκας με 16 πόντους τους Βαυαρούς.

Στο 18ο λεπτό ο Ντιαμπί έκανε το 1-0 για την Λεβερκούζεν η οποία είχε τη μπάλα να μπαίνει στην εστία της στο 19ο λεπτό αλλά μετά από χρήση του VAR να μην κατοχυρώνεται. Στο 24ο λεπτό ο Σικ πήρε μπρος, σκοράροντας το πρώτο του γκολ και στο 57ο λεπτό το δεύτερο.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντεμιρμπάι.