Μπάγερν για ένα ημίχρονο! (video)

Μια νίκη από το ημίχρονο πήρε η Μπάγερν Μονάχου κόντρα στην Γκλάντμπαχ με 2-0 μέσα στο «Allianz Arena» για την 8η αγωνιστική της Bundesliga.

Με διάθεση να τελειώσει από νωρίς τον αγώνα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο η Μπάγερν Μοναχου, χωρίς να δυσκολεύεται ιδιαίτερα κόντρα στην Γκλάντμπαχ και παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος. Στο 16ο λεπτό μάλιστα, άνοιξε το σκορ, όταν ο Ραφίνια έκανε μια ψηλή σέντρα στην περιοχή και ο Βιντάλ, ο οποίος σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σόμερ. Στο 31’ Ο Ντούγκλας Κόστα ήταν αυτός που έκανε το 2-0, με ένα πολύ ωραίο σουτ στο κέντρο της περιοχής, μετά την ασίστ του Αλάμπα.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: (Αντσελότι) Νόιερ, Ραφίνια, Χούμελς, Αλάμπα, Ρόμπεεν, Αλόνσο, Μαρτίνες, Βιντάλ, Ντούγκλας Κόστα, Αλκάνταρα, Λεβαντόφσκι.
ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: ( Σούμπερτ) Σόμερ, Βεντ, Στρομπλ, Βέστεργκαρντ, Ελβεντί, Τζόνσον, Στιντλ, Χαν, Κορμπ, Κράμερ, Χόφμαν.

All Goals & highlights – Bayern Munich 2-0… από mohtv