Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαBUNDESLIGAΑπογειώθηκε με «3άρα» επί της Μπόχουμ η Λειψία (vid)

Απογειώθηκε με «3άρα» επί της Μπόχουμ η Λειψία (vid)

Τρία γκολ σε οκτώ λεπτά, από το 70’ ως το 78’ πέτυχε η Λειψία, που επιβλήθηκε 3-0 της Μπόχουμ στην έβδομη αγωνιστική της Bundesliga.

Οι «ταύροι» ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι στο ματς, με το πρώτο ημίχρονο να έχουν τις ευκαιρίες, αλλά να μην πετυχαίνουν το γκολ. Ό,τι δεν έκαναν σε 45 λεπτά, το έκαναν σε ένα εντυπωσιακό οκτάλεπτο.

Στο 70’ ο Αντρέ Σίλβα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά από κόρνερ, ενώ ο Ενκουνκού ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του ματς με δύο γκολ, φτάνοντας τα επτά γκολ στα τελευταία εννιά ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Στο 73’ με πανέμορφο γκολ έκανε το 2-0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.