Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαBUNDESLIGAΜπάγερν Μονάχου: Σκόραρε και αποχώρησε τραυματίας ο Ντε Λιχτ

Μπάγερν Μονάχου: Σκόραρε και αποχώρησε τραυματίας ο Ντε Λιχτ

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε με 6-2 τη DC United σε ένα φιλικό με… απρόοπτα.

Η Μπάγερν Μονάχου… κέρασε με έξι τέρματα (6-2 το τελικό σκορ) η DC United σε ένα φιλικό παιχνίδι που είχε ευχάριστα νέα για τους Γερμανούς αλλά και δυσάρεστα.

Σαντιο Μανέ και Ματάις ντε Λιχτ αγωνίστηκαν και σκόραραν. Ο Σενεγαλέζος βρήκε δίχτυα με εκτέλεση πέναλτι στο 4ο λεπτό του ματς, ενώ ο Ολλανδός αμυντικός σκόραρε στο 47ο λεπτό με αριστερό βολέ στην κίνηση ελάχιστα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Ωστόσο, ο νέος αμυντικός των Βαυαρών αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού, με τις πληροφορίες να κάνουν λόγο για αλλαγή για προληπτικούς λόγους.

Για την ιστορία τα υπόλοιπα γκολ της Μπάγερν σημείωσαν ο Ζάμπιτσερ (12΄), ο Γκνάμπρι (44′), ο Ζίρκζεϊ (51′) και ο Μιούλερ στις καθυστερήσεις.