Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΤο φάουλ – ζωγραφιά του Μέσι και η εκτίναξη του Μπράβο! (vid)

Το φάουλ – ζωγραφιά του Μέσι και η εκτίναξη του Μπράβο! (vid)

Αργεντινή και Χιλή ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022. Η Αργεντινή προηγήθηκε με το εύστοχο πέναλτι του Λιονέλ Μέσι στο 24′ με την απάντηση των Χιλιανών να έρχεται στο 36′ με τον Αλέξις Σάντσες.

Η Αργεντινή είχε τον έλεγχο του αγώνα μέχρι το τέλος, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για το 2-1 αλλά ο Κλαούντιο Μπράβο έκανε ορισμένες μεγάλες αποκρούσεις για να κρατήσει το 1-1. Μια από αυτές ήταν στο φάουλ του Μέσι στις καθυστερήσεις του πρώτο ημιχρόνου…