Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΡονάλντο: Έξαλλος ο Κριστιάνο, κλώτσησε την μπάλα, διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή και πήρε κάρτα (vid)

Ρονάλντο: Έξαλλος ο Κριστιάνο, κλώτσησε την μπάλα, διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή και πήρε κάρτα (vid)

Ο διαιτητής της εντός έδρας αναμέτρησης της Αλ Νασρ με την Άμπχα κατάφερε να… τρελάνει τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Στο φινάλε του πρώτου μέρους ο Πορτογάλος έβγαινε στην αντεπίθεση, με το σκορ στο 2-0 υπέρ της ομάδας του, όμως ο «ρεφ» σφύριξε το φινάλε του πρώτου μέρους. Το ρολόι είχε φτάσει στο 47:24 και είχαν δοθεί δυο λεπτά καθυστερήσεων.

Ο CR7 εξοργίστηκε, κλώτησε την μπάλα με δύναμη, διαμαρτυρήθηκε έντονα και ο διαιτητής του έδειξε την κίτρινη κάρτα. Η Αλ Νασρ εν τέλει νίκησε με 3-1 προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου και ο Κριστιάνο δεν κατάφερε να πετύχει γκολ ή να δώσει ασίστ.