Νίκη-τίτλου για τη Σέλτικ στο «Old Firm»

Η Σέλτικ νίκησε με 2-1 μέσα στο «Αϊμπροξ» τη Ρέιντζερς στο μεγάλο ντέρμπι, το «Old Firm», στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Σκωτίας. Η ομάδα του Αγγελου Ποστέκογλου, με τον Γιώργο Γιακουμάκη στο βασικό σχήμα, πήρε τους τρεις βαθμούς και ξέφυγε έξι βαθμούς από τους γηπεδούχους στην κορυφή της βαθμολογίας, κάνοντας ένα αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του φετινού τίτλου.

Η Ρέιντζερς προηγήθηκε με τον Ράμσεϊ μόλις στο 3ο λεπτό, οι «Κέλτες» τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με τον Ρόγκιτς, για διαμορφώσουν το τελικό σκορ στο 43′ με τον Κάρτερ-Βίκερς.