aekaelakritasanorthosisapoelapollonarisdoksakarmiotissasalaminaomonoiaolympiakosparalimnipafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΧΙΛΛΕΩΣ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 20)

WHO is WHO

Όνομα : Γιώργος
Επώνυμο : Αχιλλέως
Ημ Γέννησης : 24/12/1980
Πόλη : Λεμεσός
Σωματείο / Σύλλογος : Σκοπευτικός Όμιλος Πάφου

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Σκοποβολή
Αγώνισμα : Σκητ
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 25 & 26 Ιουλίου
Venue : Asaka Shooting Range
Προπονητής : Αντώνης Ανδρέου

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (5)

Σίδνεϊ 2000 : 23ος
Αθήνα 2004 : 9ος
Πεκίνο 2008 : 5ος
Λονδίνο 2012 : 11ος
Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Τάμπερε (Νέων) 1999 : 1ος, Λευκωσία 2007 : 1ος,  Μάριμπορ 2009 : 2ος,  Μόναχο 2010 : 3ος,  Μόσχα 2017 : 3ος
Παγκόσμιο Κύπελλο : Σάντο Ντομίνγκο 2007 : 1ος, Βελιγράδι 2008 : 1ος, Σαν Μαρίνο 2009 : 1ος, Λονάτο 2010 : 1ος, Ντόρσετ 2010 : 1ος, Λονάτο 2012 : 1ος, Νέο Δελχί 2003 : 2ος, Αμερικάνα 2005 : 2ος, Λονάτο 2007 : 2ος, Μόναχο 2009 : 2ος, Σίδνεϊ 2011 : 2ος, Μάριμπορ 2011 : 2ος, Λάρνακα 2017 : 2ος, Λονάτο 2000 : 3ος, Τσάνγουνγκ 2005 : 3ος
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Γρανάδα 2007 : 1ος,  Λευκωσία 1998 : 2ος, Όσιγιεκ 2021 : 2ος, Λάρνακα 2021 : 3ος, Σουλ 2013 : 3ος
Τελικός Παγκοσμίου Κυπέλλου : Βελιγράδι 2007 : 1ος, Ντουμπάι 2005 : 3ος, Πεκίνο 2009 : 3ος
Κοινοπολιτειακοί Αγώνες : Μελβούρνη 2006 : 1ος, Γλασκώβη 2014 : 1ος, Γκόλτεν Κόουστ 2018 : 1ος , Νέο Δελχί 2010 : 2ος, Μελβούρνη 2006 (Ομαδικό) : 1ος, Δελχί 2010 (Ομαδικό) : 1ος
Μεσογειακοί Αγώνες : Πεσκάρα 2009 : 2ος Μερσίνα 2013 : 2ος Αλμερία 2005 : 3ος,
Πανευρωπαϊκοί Αγώνες : Μπακού 2015 (Mixed) : 2ος

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 47)

WHO is WHO:

Όνομα : Δημήτρης
Επώνυμο : Κωνσταντίνου
Ημερομηνία Γέννησης : 28 Ιουνίου 1988
Πόλη : Πάφος
Σωματείο / Σύλλογος : Σκοπευτικός Όμιλος Πάφου

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Σκοποβολή
Αγώνισμα : Σκητ
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 25 & 26 Ιουλίου
Venue : Asaka Shooting Range
Προπονητής : Μιχάλης Κατζιανής

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (1)

Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Λονάτο 2019 : 24ος
Παγκόσμιο Κύπελλο : Νέο Δελχί 2021 : 8ος
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Λονάτο 2019 : 6ος

ΑΝΤΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 75)

WHO is WHO:

Όνομα : Άντρη
Επώνυμο : Ελευθερίου
Ημερομηνία Γέννησης : 19 Ιουνίου 1984
Πόλη : Λεμεσός
Σωματείο / Σύλλογος : Σκοπευτική Οργάνωση Λεμεσού

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Σκοποβολή
Αγώνισμα : Σκητ
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 25 & 26 Αυγούστου
Venue : Asaka Shooting Range
Προπονητής : Αντώνης Ανδρέου

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (3)

Πεκίνο 2008 : 7η
Ρίο 2016 : 15η

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Μόσχα 2017 : 3η
Παγκόσμιο Κύπελλο : Βελιγράδι 2008 : 1η,  Λευκωσία 2013 : 2η, Λευκωσία 2016 : 2η, Σουλ 2006 2η, Αλ Αΐν 2019 : 3η
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Λευκωσία 2004 : 2η, Μπακού 2017 : 2η, Λονάτο 2019 : 2η, Λάρνακα 2012 : 3η, Μάριμπορ 2015 : 3η,
Τελικός Παγκοσμίου Κυπέλλου : Μινσκ 2008 : 1η
Κοινοπολιτειακοί Αγώνες : Μελβούρνη 2006 : 1η, Γκόλντεν Κόουστ 2018 : 1η , Γλασκώβη 2014  : 3η
Πανευρωπαϊκοί Αγώνες : Μπακού 2015 (Mixed) : 2η

ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΑΡΙΟΛΟΥ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 17)

WHO is WHO:

Όνομα : Ανδρέας
Επώνυμο : Καριόλου
Ημερομηνία Γέννησης : 24 Νοεμβρίου 1982
Πόλη : Λεμεσός
Σωματείο / Σύλλογος : Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Ιστιοπλοΐα
Αγώνισμα : RS:Χ
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 25, 26, 28, 29 & 31 (Medal Race) Ιουλίου
Venue : Enoshima Yacht Harbour
Προπονητής : Χουάν Μανουέλ Μορένο Βέγκα

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (5)

Αθήνα 2004 : 13ος
Πεκίνο 2008 : 13ος
Λονδίνο 2012 : 17ος
Ρίο 2016 : 19ος
Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Μαϊάμι 2014 : 4ος
Παγκόσμιο Κύπελλο : Γουέϊμουθ & Πόρτλαντ : 5ος
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Μπούργκας 2011 : 6ος
Τελικός Παγκοσμίου Κυπέλλου : Χέμπελ 2019 : 8ος

ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 77)

WHO is WHO:

Όνομα : Ανδρέας
Επώνυμο : Μακρής
Ημερομηνία Γέννησης : 27 Αυγούστου 1991
Πόλη : Παραλίμνι
Σωματείο / Σύλλογος : Σκοπευτική Οργάνωση Παραλιμνίου

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Σκοποβολή
Αγώνισμα : Τραπ
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 28 & 29 Ιουλίου
Venue : Asaka Shooting Range
Προπονητής : Λεόντιος Λεοντίου

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (1)

Τόκυο 2020

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Τσανγουονγκ 2018: 23ος
Παγκόσμιο Κύπελλο : Τσανγουονγκ 2019 : 1ος
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Μπακού 2017 : 21ος
Τελικός Παγκοσμίου Κυπέλλου : Αλ Αΐν 2019 : 14ος

ΝΑΤΑΣΑ ΛΑΠΠΑ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 46)

WHO is WHO:

Όνομα : Νατάσα
Επώνυμο : Λάππα
Ημερομηνία Γέννησης : 2 Οκτωβρίου 2001
Πόλη : Λεμεσός
Σωματείο / Σύλλογος : Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Ιστιοπλοΐα
Αγώνισμα : RS:Χ
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 25, 26, 28, 29 & 31 (Medal Race) Ιουλίου
Venue: Enoshima Yacht Harbour
Προπονητής : Αγγελική Σκαρλάτου

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (1)

Τόκυο 2020

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Αγία Πετρούπουλη (Νέων) 2019 : 15η, Άαρχους 2018 : 56η, Τόρμπολε 2019 : 60η 

ΠΑΥΛΟΣ ΚΟΝΤΙΔΗΣ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 13)

WHO is WHO:

Όνομα : Παύλος
Επώνυμο : Κοντίδης
Ημερομηνία Γέννησης : 11 Φεβρουαρίου 1990
Πόλη : Λεμεσός
Σωματείο / Σύλλογος : Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Ιστιοπλοΐα
Αγώνισμα : Laser
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 25, 26, 27, 29, 30 Ιουλίου & 1η Αυγούστου (Medal Race)
Venue: Enoshima Yacht Harbour
Προπονητής : Γκέοργκ Φούντακ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (4)

Πεκίνο 2008 : 11ος
Λονδίνο 2012 : 2ος
Ρίο 2016 : 7ος
Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Σπλιτ 2017 : 1ος, Άαρχους 2018 : 1ος, Ομάν 2013 : 2ος
Παγκόσμιο Κύπελλο : Ιέρ 2016 : 1ος, Ινοσίμα 2019 : 1ος, Κινγκντάο 2013 : 2ος , Κινγκντάο 2014 : 2ος , Τζένοα 2019 : 2ος
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Λαντσκρόνα 2009 : 4ος
Τελικός Παγκοσμίου Κυπέλλου : Μελβούρνη 2016 : 1ος, Άμπου Ντάμπι 2015 : 2ος
Μεσογειακοί Αγώνες : Ταραγόνα 2018 : 2ος

ΜΑΡΙΛΕΝΑ ΜΑΚΡΗ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 26)

WHO is WHO:

Όνομα : Μαριλένα
Επώνυμο : Μακρή
Ημερομηνία Γέννησης :
Πόλη : Λεμεσός
Σωματείο / Σύλλογος : Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Ιστιοπλοΐα
Αγώνισμα : Laser Radial
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 25, 26, 27, 29, 30 Ιουλίου & 1η Αυγούστου (Medal Race)
Venue : Enoshima Yacht Harbour
Προπονητής : Χαρίλαος Τσιώλης

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (1)

Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Σακαϊμινάτι 2019 : 50η, Μελβούρνη 2020 : 51η, Κίνγκστον 2019 (Νέων) : 4η
Παγκόσμιο Κύπελλο : Μέντεμπλικ 2021: 23η
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Μαυροβούνιο 2021 (U21) : 1η, Καλαμάκι 2019 (Νέων) : 4η  
Πανευρωπαϊκό Κύπελλο : Πορτιμάο 2020 : 5η

ΑΡΤΥΜΑΤΑ ΕΛΕΝΗ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 47)

WHO is WHO:

Όνομα : Ελένη
Επώνυμο : Αρτυματά
Ημερομηνία Γέννησης : 16 Μαΐου 1986
Πόλη : Παραλίμνι
Σωματείο / Σύλλογος : Γυμναστικός Σύλλογος Ευαγόρας

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Στίβος
Αγώνισμα : 400μ.
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 3 (Προκριματικός), 4 (Ημιτελικός) & 5 (Τελικός) Αυγούστου
Venue: Olympic Stadium
Προπονητής : Αντώνης Γιαννουλάκης

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (4)

Πεκίνο 2008 : 30η (200μ.)
Λονδίνο 2012 : 17η (200μ.)
Ρίο 2016 : 39η (200μ.)
Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Βαρκελώνη 2009 (200μ.) 8η
Παγκόσμιο Κύπελλο : Ιέρ 2016 : 1ος, Ινοσίμα 2019 : 1ος, Κινγκντάο 2013 : 2ος, Κινγκντάο 2014 : 2ος, Τζένοα 2019 : 2ος
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Βαρκελώνη 2010 (200μ.) : 5η, Ελσίνκι 2012 : 7η
Μεσογειακοί Αγώνες : Πεσκάρα 2009 (200μ.) 1η, Μερσίνα 2013 (200μ.) 1η, Ταραγόνα 2018 (400μ.) 1η, Πεσκάρα 2009 (100μ.) 3η, Μερσίνα 2013 (100μ.) 3η, Μερσίνα 2013 (4Χ100μ.) 3η

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΡΕΛΛΛΗΣ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 14)

WHO is WHO:

Όνομα : Απόστολος
Επώνυμο : Παρέλλης
Ημερομηνία Γέννησης : 24 Ιουλίου 1985
Πόλη : Λευκωσία
Σωματείο / Σύλλογος : Γυμναστικός Σύλλογος Παγκύπρια

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Στίβος
Αγώνισμα : Δισκοβολία
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 30 (Προκριματικός) & 31 (Τελικός) Ιουλίου
Venue: Olympic Stadium
Προπονητής : Κωνσταντίνος Σταθελάκος

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (3)

Λονδίνο 2012 : 13ος
Ρίο 2016 : 8ος
Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα : Ντόχα 2019 : 5ος, Πεκίνο 2015 : 6ος
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Βερολίνο 2018 : 8ος,
Κοινοπολιτειακοί Αγώνες : Γλασκώβη 2014, 2ος, Γκόλτεν Κόουστ 2018 : 3ος, Νέο Δελχί 2010 : 4ος
Μεσογειακοί Αγώνες : Ταραγόνα 2018 : 1ος

ΜΙΛΑΝ ΤΡΑΪΚΟΒΙΤΣ (ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ : 19)

WHO is WHO:

Όνομα : Μίλαν
Επώνυμο : Τραΐκοβιτς
Ημερομηνία Γέννησης : 17 Μαρτίου 1992
Πόλη : Λεμεσός / Σουρντούλιτσα (Σερβία)
Σωματείο / Σύλλογος : Γυμναστικός Σύλλογος Ολύμπια

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Στίβος
Αγώνισμα : 110μ. Εμπ.
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 3 (Προημιτελικός), 4 (Ημιτελικός), 5 (Τελικός) Αυγούστου
Venue: Olympic Stadium
Προπονητής : Αντρέας Μπεμ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (2)

Ρίο 2016 : 7ος
Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Ντόχα 2019 : 8ος
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού : Μπέρμιγχαμ 2018 : Φιναλίστ
Πανευρωπαϊκό Κλειστού Στίβου : Γλασκώβη 2019 : 1ος
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Άμστερνταμ 2016 : 5ος
Κοινοπολιτειακοί Αγώνες : Γκόλντεν Κόουστ 2018 : 4ος

ΜΑΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

WHO is WHO:

Όνομα : Μάριος
Επώνυμο : Γεωργίου
Ημερομηνία Γέννησης : 10 Νοεμβρίου 1997
Πόλη : Λεμεσός
Σωματείο / Σύλλογος : Αθανάσια Λεμεσού

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Γυμναστική
Αγώνισμα : Σύνθετο, Έδαφος, Πλάγιος Ίππος, Κρίκοι, Άλμα, Δίζυγο, Μονόζυγο
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 24 Ιουλίου (Προκριματικοί), 28 Ιουλίου (Τελικός Σύνθετου), 1, 2, & 3 Αυγούστου (Τελικοί Ατομικών)
Venue: Olympic Stadium
Προπονητής : Παναγιώτης Πετρίδης

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (2)

Ρίο 2016 :Σύνθετο : 24ος, Μονόζυγο : 22ος
Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Τσέζνικ 2019, Σύνθετο :3ος
Παγκόσμιο Κύπελλο : Ντόχα 2021, Μονόζυγο : 1ος , Κόπερ 2017, Δίζυγο 3ος  Ντέπρετσεν 2017, Μονόζυγο: 3ος Ντέπρετσεν 2018, Μονόζυγο : 3ος
Πανευρωπαϊκοί Αγώνες : Μινσκ 2019, Δίζυγο : 2ος
Κοινοπολιτειακοί Αγώνες : Γκολντ Κόουστ 2018,  Έδαφος : 1ος , Δίζυγο : 1ος,  Σύνθετο :3ος
Μεσογειακοί Αγώνες : Ταραγόνα 2018, Σύνθετο : 1ος, Μονόζυγο : 1ος, Δίζυγο 2ος, Πλάγιος Ίππος : 3ος
Ολυμπιακοί Αγώνες Νέων : Νανζίνγκ 2014, Πλάγιος Ίππος : 8ος

ΑΝΤΡΗ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ

WHO is WHO:

Όνομα : Άντρη
Επώνυμο : Χριστοφόρου
Ημερομηνία Γέννησης : 2 Απριλίου 1992
Πόλη : Λευκωσία
Σωματείο / Σύλλογος : Σύνδεσμος Ποδηλατιστών Κόρνου

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Ποδηλασία
Αγώνισμα : Δρόμου
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 25 Αυγούστου
Venue: Start: Musashinonomori Park / Finish: Fuji Speedway
Προπονητής : Μιχάλης Χατζηιωάννου

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (2)

Ρίο 2016 : 55η
Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες Νέων : Σιγκαπούρη 2010,  Time Trial : 6η , Mountain Bike : 9η
Μεσογειακοί Αγώνες : Ταραγόνα 2018,  Time Trial:  3η θέση
Κοινοπολιτειακοί Αγώνες : Γκόλντ Κόουστ, Time Trial : 6η, Δρόμου 11η

ΚΑΛΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

WHO is WHO:

Όνομα : Κάλια
Επώνυμο : Αντωνίου
Ημερομηνία Γέννησης : 6 Απριλίου 2000
Πόλη : Λεμεσός
Σωματείο / Σύλλογος : Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Κολύμβηση
Αγώνισμα : 50μ. Ελεύθερο
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 30 (Σειρές), 31 (Ημιτελικός), 1η (Τελικός) Αυγούστου
Αγώνισμα : 100μ. Ελεύθερο :
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 28 (Σειρές), 29 (Ημιτελικός), 30 (Τελικός) Ιουλίου
Venue: Tokyo Aquatics Centre
Προπονητής : Σταύρος Μιχαηλίδης

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (1)

Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα :  Κορέα 2019, 50μ.Ελεύθερο : 32η, 100μ.Ελεύθερο : 39η
Βουδαπέστη 2017, 50μ. Ύπτιο : 42η
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Βουδαπέστη 2021, 50μ.Ελεύθερο : 25η, 100μ.Ελεύθερο 29η, Γλασκώβη 2018, 50μ.Ελεύθερο : 34η, 100μ.Ελεύθερο : 37η
Πανευρωπαϊκό Νέων : Νατάνια 2017 : 50μ. Ελεύθερο 15η

ΝΙΚΟΛΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

WHO is WHO:

Όνομα : Νικόλας
Επώνυμο : Αντωνίου
Ημερομηνία Γέννησης : 20 Ιανουαρίου 2004
Πόλη : Λεμεσός
Σωματείο / Σύλλογος : Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού

ΤΟΚΥΟ 2020

Άθλημα : Κολύμβηση
Αγώνισμα : 50μ. Ελεύθερο
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 30 (Σειρές), 31 (Ημιτελικοί), 1 (Τελικός)
Αγώνισμα : 100μ. Ελεύθερο
Αγωνιστικές Ημερομηνίες : 27 (Σειρές), 28 (Ημιτελικοί) 29 (Τελικός)
Venue: Tokyo Aquatics Centre
Προπονητής : Σταύρος Μιχαηλίδης

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ (1)

Τόκυο 2020 :

ΑΛΛΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα : Βουδαπέστη 2021, 50μ.Ελεύθερο : 54ος, 100μ.Ελεύθερο : 75ος
Πανευρωπαϊκό Νέων : Ρώμη 2021 50μ.Ελεύθερο : 4ος   100μ. Ελεύθερο 13ος