Aθλητικά NέαΞέσπασμα νίκης με τον καλύτερο Τόμπσον!

Ξέσπασμα νίκης με τον καλύτερο Τόμπσον!

Παρότι για ένα ημίχρονο ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε σθεναρή αντίσταση από τον Πανιώνιο, η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου έφτασε σε εύκολη νίκη (87-65) επί των κυανέρυθρων στο ΣΕΦ για τη 10η αγωνιστική της Basket League. Κλειδί η απόδοση στο τρίτο δεκάλεπτο, καθώς με εξαιρετική άμυνα οι Πειραιώτες έτρεξαν επιμέρους σκορ «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το ματς.

Στο 8-2 πλέον το ρεκόρ του Ολυμπιακού που είχε κορυφαίο τον Τόμπσον, στην καλύτερη εμφάνιση της με τη φανέλα των ερυθρολεύκων. Ξεχώρισαν και οι Ουίλτζερ και Μπόγρης.
Μαχητικός για δύο δεκάλεπτα ο Πανιώνιος (παρά το 13-0 στην αρχή), που πήγε στο 1-9, παραμένοντας βεβαίως στην ουρά της βαθμολογίας.

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 50-45, 70-51, 87-65