Aθλητικά NέαΞέρανε την Πάλας η Μπράιτον!

Ξέρανε την Πάλας η Μπράιτον!

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας συνεχίζει η Μπράιτον! Οι νεοφώτιστοι στην Πρέμιερ Λιγκ επικράτησαν 2-1 της Κρίσταλ Πάλας και απέκλεισαν την ομάδα του Ρόι Χόντσον από την φάση των «64».

Το ματς ήταν αρκετά καλό, με ρυθμό και φάσεις εκατέρωθεν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Στέφενς στο 25ο λεπτό και στη συνέχεια έδωσαν χώρο στους αντιπάλους τους, παίζοντας πιο αμυντικά και θέλοντας να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ. Ωστόσο, ο Σακό στο 69’ έφερε το ματς στα ίσα και του έδωσε νέο ενδιαφέρον. Οι γηπεδούχοι, όμως, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με γκολ του Μάρεϊ στο 87’ (είχε μπει πριν από έξι λεπτά στον αγώνα), τέζαραν την ομάδα του Ρόι Χόντσον.