Aθλητικά Nέα«Ξέρανε» την Φροζινόνε η Πάρμα!

«Ξέρανε» την Φροζινόνε η Πάρμα!

Στην επόμενη φάση του Coppa Italia προκρίθηκε η Πάρμα, επικρατώντας της Φροζινόνε με 2-1 και στη συνέχεια θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Ρόμα.

Μόλις στο 20’ λεπτό ο Σιλιγκάρντι άνοιξε το σκορ για την γηπεδούχο με όμορφο σουτ, ενώ το υπόλοιπο μέρος του πρώτου ημιχρόνου κινήθηκε με τους ίδιους ρυθμούς, με την Πάρμα να προηγείται.Στο 71’ όμως ύστερα από ασίστ του Εγκουέλφι, ο Τρότα ισοφάρισε για την Φροζινόνε και όλα έδειχναν ότι θα έχουμε παράταση.

Όμως στις καθυστερήσεις (90+2), ύστερα από εκτέλεση πέναλτι του Ερνάνι, η ομάδα του Ρομπέρτο Ντ’Αβέρσα «πήρε» το εισιτήριο και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας!