Aθλητικά NέαΞεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας η ΣΠΑΛ!

Ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας η ΣΠΑΛ!

Eπιτέλους… πανηγύρισε η ΣΠΑΛ!

Η ομάδα του Λεονάρντο Σεμπλίσι είχε να γευτεί τη χαρά της νίκες από τις 5 Οκτωβρίου, όταν είχε επικρατήσει με 1-0 της Πάρμα. Σήμερα, πέρασε από την έδρα της Τορίνο και μάλιστα με ανατροπή (1-2), ξεκολλώντας από τον πάτο της βαθμολογίας και βάζοντας από κάτω της την Τζένοα.

Το ματς, πάντως, ξεκίνησε ιδανικά για την Τορίνο όταν ο Ρινκόν έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του μόλις στο 4ο λεπτό. Αλλά πριν βγει το ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να το φέρουν στα ίσα με τον Εσπέτο (42’). Τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα για τους γηπεδούχους όταν ο Μπρέμερ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 55ο λεπτό και άφησε την Τορίνο με δέκα παίκτες. Κάτι που το πλήρωσε στο 81ο λεπτό όταν ο Πετάνια με ωραία κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-1 για την ΣΠΑΛ, που παρέμεινε μέχρι το φινάλε.