Aθλητικά NέαΞεχαρβάλωσε τη Λας Πάλμας η Θέλτα (video)

Ξεχαρβάλωσε τη Λας Πάλμας η Θέλτα (video)

Ξύπνησε ο Άσπας και η Θέλτα πέρασε με θρίαμβο 5-2 από την έδρα της Λας Πάλμας. Ο Ισπανός επιθετικός είχε σιγήσει στις τελευταίες αγωνιστικές μετά το γκολ που είχε πετύχει στην πρώτη αγωνιστική. Σήμερα όμως βρήκε τρεις φορές δίχτυα καις οδήγησε την ομάδα του σε μια μεγάλη νίκη απέναντι στους νησιώτες.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο σημείο να προηγούνται 5-0 αγωνιζόμενοι με δέκα παίκτες από το 52ο λεπτό με την αποβολή του Ρουμπέν Μπλάνκο. Τότε οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σκοράροντας δύο γκολ.

Ο Μορ στο 16ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Τότε ξύπνησε ο Άσπας. Με δύο γκολ (20’ 49’) είχε καθαρίσει το παιχνίδι υπέρ της ομάδας του. Όμως το παιχνίδι δεν είχε τελειώσει. Έτσι στο 71’ ο Ερνάντες έκανε το 4-0 για να γίνει το 5-0 από το Άσπας στο 76′ Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τους Βιτόλο και Ρεμί με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.