Aθλητικά NέαΒύθισε την Τζένοα και εκτοξεύτηκε η Τορίνο

Βύθισε την Τζένοα και εκτοξεύτηκε η Τορίνο

Νίκη που την ανέβασε στα… ψηλά της βαθμολογίας πήρε η Τορίνο με 2-1 επί της Τζένοα στη 14η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν τα ηνία στο σκορ στο 36’ με τον Κουαμέ, παρότι οκτώ λεπτά νωρίτερα είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ρόμουλο. Ο πολύπειρος μέσος δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα νεύρα του και πήρε δύο κίτρινες κάρτες σε τρία λεπτά, κάτι που στοίχισε τελικά στην ομάδα του.

Η Τορίνο, όμως, δεν άργησε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, αφού ισοφάρισε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στο 45+2’ ισοφάρισε με μακρινό σουτ του Ανσάλντι, ενώ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπελότι ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε έξυπνα ο Ανσάλντι.