Aθλητικά Nέα«Βύθισε» την Πάρμα ο Μπάροου!

«Βύθισε» την Πάρμα ο Μπάροου!

Άνοιξε τον δρόμο της παραμονής για την Μπολόνια ο Μούσα Μπάροου!

Με δύο γκολ του νεαρού στράικερ και άλλο ένα του Ορσολίνι στο φινάλε, η Μπολόνια πέρασε από την έδρα της Πάρμα (0-3), απομακρύνθηκε από τη ζώνη του υποβιβασμού και… βύθισε ακόμη περισσότερο την αντίπαλό της που παραμένει προτελευταία!

Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου ο Σανσόνε… σέρβιρε στον Μπάροου το 1-0, με το ίδιο δίδυμο να συνεργάζεται εκ νέου στο 32′ με το ίδιο αποτέλεσμα και την Μπολόνια να παίρνει αέρα δύο τερμάτων στο ημίχρονο. Ένα προβάδισμα που διατήρησε με σχετική άνεση και το διεύρυνε στο φινάλε του αγώνα με τον ποιοτικότερο ποδοσφαιριστή που έχει στο ρόστερ της, τον Ορσολίνι ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.