Aθλητικά NέαΒύθισε κι άλλο την Τουλούζ η Ναντ

Βύθισε κι άλλο την Τουλούζ η Ναντ

Συνέχεια στην… κατηφόρα της Τουλούζ έδωσε η Ναντ, καθώς τη νίκησε 2-1, με αποτέλεσμα να την υποχρεώσει στην πέμπτη σερί της ήττα και να την κρατήσει στον πάτο της βαθμολογίας.

Από την άλλη, τα «καναρίνια» επέστρεψαν στις νίκες έπειτα από πέντε αγωνιστικές, ανεβαίνοντας στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Η Νάντ άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Τουρέ στο 43ο λεπτό, από το οποίο προκλήθηκε και η αποβολή του Κονέ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Με την ίδια… φόρα μπήκαν οι γηπεδούχοι και στο δεύτερο μέρος, με τον Μπλας να κάνει το 2-0 στο 53’. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, το παιχνίδι… έσβησε, με την Τουλούζ να διαμορφώνει το τελικό 2-1 με πέναλτι του Λεγιά στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Ευθύμης Κουλούρης ξεκίνησε βασικός με τους φιλοξενούμενους και αντικαταστάθηκε στο 75ο λεπτό.