Aθλητικά NέαΒλέπει Ρόμα και… αφηνιάζει ο Βεσίνο! (video)

Βλέπει Ρόμα και… αφηνιάζει ο Βεσίνο! (video)

Τον Ματίας Βεσίνο στον… ύπνο τους θα βλέπουν στη Ρόμα! Ο 26χρονος χαφ, που πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της Ίντερ στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, διαμορφώνοντας, τότε, το τελικό 3-1 για τους «νερατζούρι»… σκότωσε και απόψε (21/1), στο Μιλάνο, τους Ρωμαίους, που ως το 86′ έβλεπαν τους γηπεδούχους να χάνουν τη μία ευκαιρία πίσω από την άλλη, κρατώντας ένα σπουδαίο «διπλό»!

Τρία λεπτά, περίπου, πριν το τέλος, ωστόσο, στο ίδιο λεπτό, δηλαδή, πάνω-κάτω, με το τέρμα του στο «Ολίμπικο», στις 26 Αυγούστου(!), ο Ουρουγουανός ισοφάρισε το γκολ του Ελ Σαραουί από το 31′ και γράφοντας για δεύτερη φορά το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ με την Ίντερ, τη διατήρησε στην 4η θέση και στο +3 από τη Ρόμα!