Aθλητικά NέαΒιγιαρεάλ τεσσάρων «αστέρων» (video)

Βιγιαρεάλ τεσσάρων «αστέρων» (video)

Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκεται το τελευταίο διάστημα η Βιγιαρεάλ.

Το κίτρινο υποβρύχιο έδωσε ένα σκληρό μάθημα στη Λας Πάλμας, της οποίας επικράτησε με το εμφατικό 4-0 φτάνοντας της τρεις διαδοχικές νίκες. Από την άλλη η ομάδα των Κανάριων Νήσων φτάνοντας της πέντε συνεχόμενες ήττες.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Σεντρίκ Μπακαμπού με ωραία ενέργεια και ξερό σουτ στο 48’. Ο Γασπάρ στο 65΄ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του κάνοντας το 2-0 με ωραίο τελείωμα στην αριστερή γωνία του Τσιτσιθόλα.

Δύο λεπτά αργότερα στο 67΄ ο Ναβάρο με αυτογκόλ έκρινε επί της ουσίας τον τελικό νικητή (3-0) δίνοντας στην ομάδα του το τελειωτικό χτύπημα.

Το τελικό σκορ (4-0) διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού ο Σανσόνε, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στην κενή εστία του της Λας Πάλμας μετά από ωραίο γύρισμα του Τσερίσεφ.