Aθλητικά NέαVARάρεσε στην εκπνοή την Τότεναμ η Νιούκαστλ!

VARάρεσε στην εκπνοή την Τότεναμ η Νιούκαστλ!

Αλύγιστη Νιούκαστλ μέσα στο Λονδίνο!

Η Τότεναμ κρατούσε τη νίκη για 97 λεπτά, αλλά το πέναλτι του Κάλουμ Γουίλσον σε εκείνο το χρονικό σημείο, έδωσε τον βαθμό (1-1) στις «καρακάξες»!

Μοιραίος για τα «σπιρούνια» ο Έρικ Ντάιερ, καθώς έκανε χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα, αφότου πρώτα συμβουλεύτηκε το VAR.

Από την άλλη, στα… σκουπίδια πήγε το γκολ του Λούκα Μόουρα, ο οποίος βρήκε δίχτυα έπειτα από 22 ματς Πρέμιερ Λιγκ, καθώς είχε να σκοράρει από τον Δεκέμβριο του 2019. Επίσης, το τέρμα του Βραζιλιάνου ήρθε από την 5η φετινή του ασίστ του Χάρι Κέιν.

Με την ισοπαλία αυτή και οι δύο ομάδες έφτασαν στους 4 βαθμούς, έπειτα από τρεις αγώνες.