Aθλητικά NέαΤρομερή αυτοκτονία της Κόνιασπορ κράτησε «όρθια» τη Μαρσέιγ!

Τρομερή αυτοκτονία της Κόνιασπορ κράτησε «όρθια» τη Μαρσέιγ!

Στο παρά… ένα γλίτωσε την ψυχρολουσία η Μαρσέιγ, με απίθανη αυτοκτονία της Κόνιασπορ!

Οι Μασσαλοί -που αγωνίστηκαν χωρίς των Κώστα Μήτρογλου- βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 81’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σκούμπιτς, σε φάουλ του Αμάβι, ο οποίος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη!

Ο τουρκικός σύλλογος όμως, με τάσεις… αυτοκαταστροφής «πέταξε» το προβάδισμα που θα του έδινε το πάνω χέρι για την πρόκριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σε γύρισμα του Εντζιέ, ο Μοκέ παρενέβη λανθασμένα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Την ίδια ώρα, η Σάλτσμπουργκ «κλείδωνε» την πρώτη θέση του ομίλου, επικρατώντας 3-0 της Γκιμαράες και –αδιάφορη πλέον- θα αντιμετωπίσει στο φινάλε του ομίλου τη Μαρσέιγ, που θέλει –υπό προϋποθέσεις- έστω την ισοπαλία για να την ακολουθήσει στους «32»