Aθλητικά NέαΤρομακτική η Ίντερ, έριξε εξάρα στην Κροτόνε

Τρομακτική η Ίντερ, έριξε εξάρα στην Κροτόνε

Καταιγιστική ήταν από ένα διάστημα και μετά στο παιχνίδι της με την Κροτόνε η Ίντερ φτάνοντας στο τέλος σε μια μεγάλη σε εύρος νίκη με 6-2. Για τους νερατζούρι ο Λαουτάρο Μαρτίνες πέτυχε χατ-τρικ και ήταν ο παίκτης του ματς.

Η Ίντερ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 12ο λεπτό μετά από μια κεφαλιά του Τζανελάτο με τον Μαρτίνες όμως να ισοφαρίζει στο 20ο λεπτό και στη συνέχεια στο 31ο λεπτό ο Μαρόνε να κάνει το 2-1 με αυτογκολ. Ωστόσο η Κροτόνε έκανε το 2-2 με πέναλτι του Γκόλεμιτς.

Στη συνέχεια όμως η Ιντερ άλλαξε πρόσωπο. Ανεβασμένη αρκετά αγωνιστικά και περισσότερο σοβαρή αμυντικά, πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα χωρίς να κινδυνεύσει. Στο 57’ ο Μαρτίνες έκανε το 3-2, στο 64’ ο Λουκάκου το 4-2. Ο Μαρτίνες στο 78ο λεπτό έκανε το 5-2 πετυχαίνοντας και το χατ-τρικ και τέλος στο 87ο λεπτό ο Χακίμι έκανε το τελικό 6-2.

Με την νίκη αυτή η Ίντερ έφτασε τους 36 βαθμούς, δύο περισσότερους από τη Μίλαν αλλά και με έναν αγώνα περισσότερο.