Aθλητικά NέαΤρελό παιχνίδι στο Καέν!

Τρελό παιχνίδι στο Καέν!

Πολλά γκολ, αποβολή, αυτογκόλ… Τα πάντα! Το παιχνίδι ανάμεσα στη Καέν και τη Ντιζόν το οποίο άνοιξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος ήταν τρελό και έληξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες 3-3 με ένα αυτογκολ του Γιαχιά στο 81ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 24ο λεπτό με τον Σαντινί, αλλά δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν. Ο Σαντινί και πάλι στο 37ο λεπτό έκανε το 2-1, ενώ ο Καραμό στο 43ο λεπτό έδωσε «αέρα» δύο γκολ.

Η Ντιζόν, η οποία αγωνιζόταν με δέκα από το 31ο λεπτό λογω της αποβολής του Μπούκα-Μουτού μείωσε σε 3-2 στο 59ο λεπτό με τον Ντιονί και ισοφάρισε στο 81ο με αυτογκολ.