Aθλητικά NέαΤο γύρισε η ΑΕΛ με... βολίδα του «ψυχρού» Ρομάν και πλασέ του Τεϊσέιρα

Το γύρισε η ΑΕΛ με… βολίδα του «ψυχρού» Ρομάν και πλασέ του Τεϊσέιρα

Σε… ψυχρό εκτελεστή αναδεικνύεται ο Χουάν Ρομάν, ο οποίος ένα λεπτό μετά την είσοδο του στον αγώνα, σκόραρε απέναντι στην Ομόνοια και ισοφάρισε για την ΑΕΛ.

Ο Ισπανός μέσος με ένα εκπληκτικό γκολ από μακρινή απόσταση (57′) δεν άφησε περιθώριά αντίδρασης στον Μεχίας και έγραψε το 1-1, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον ντέρμπι του Τσιρείου.

Στο 74ο λεπτο ήταν η σειρά του Νιλς Τεϊσέιρα να χριστεί σκόρερ και να επιτρέψει στην ΑΕΛ να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα. Ο 28χρονος έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Ομόνοιας και πλάσαρε ιδανικά τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας για το 2-1.