Aθλητικά NέαΤο φιλικό σε 216 φωτογραφίες!

Το φιλικό σε 216 φωτογραφίες!

Με νίκη 3-1 επί της Μπότεβ Μπλόντιβ άρχισε την προετοιμασία της στη Βουλγαρία η ΑΕΛ. Ο Αντρέας Αβραάμ άνοιξε το σκορ στο 9’ και με το 1-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Η βουλγαρική ομάδα προσπάθησε να απειλήσει σε δύο περιπτώσεις, ωστόσο η γαλαζοκίτρινη εστία έμεινε ανέπαφη μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο 59’ Ο Κρουμ ισοφάρισε για τους Βούλγαρους, αλλά ο Αρουαμπαρένα έκανε το 2-1 στο 78’ και ο Σάσι διαμόρφωσε το σκορ στο 83’. Ο Μπρούνο Μπαλταζάρ χρησιμοποίησε το ακόλουθο αρχικό σχήμα: Βοζίνια, Χ. Κυριάκου, Α. Κυριάκου, Λαφράνς, Αβραάμ, Νικολάου, Σαβάν, Γερολέμου, Μέσκα, Μπενίτεθ και Ηλία.